Ageas en KBC betalen laatste Belgische dividenden in 2024
Nog slechts 2 Belgische aandelen zullen ex-coupon noteren in 2024 en dat zijn niet de minste met verzekeraar Ageas en de KBC bank die allebei een tussentijds dividend uitkeren. Een hoog dividendrendement staat centraal.
Wat betreft dividenden moeten Belgische beleggers het met name hebben van de maanden april, mei en juni wanneer de meeste aandelen ex-coupon noteren. Een aantal bedrijven betaalt een tussentijds dividend wat betekent dat er twee keer per jaar een (interim en slot) dividend wordt betaald aan investeerders.
Het aandeel Melexis deed het niet goed sinds 2015 (klik op grafiek voor grotere versie) |
Melexis en Immo Moury
Met nog iets meer dan twee maanden te gaan in 2024 zijn het nu echt de laatste dividenden die uitgekeerd worden in België. Deze week was dinsdag 15 oktober een belangrijke dag want liefst twee aandelen gingen ex-dividend: chipmaker Melexis en vastgoedbedrijf Immo Moury.Melexis noteerde ex-coupon voor een tussentijds dividend van €1,30 bruto per aandeel, gelijk ten opzichte van vorig jaar. Het netto dividend is na aftrek van 30% roerende voorheffing €0,91 per aandeel Melexis en werd op 17 oktober in cash uitgekeerd. Het dividendrendement van Melexis is hoog met 5,3% bruto. Dat hoge dividendrendement is vooral het gevolg van de beurskoers die eigenlijk heel weinig heeft gedaan over een langere periode (zie de grafiek hierboven) terwijl veel sectorgenoten juist grote koerswinsten boekten.
Immo Moury noteerde op 15 oktober ex-coupon voor €2,00 bruto per aandeel en ook dit dividend werd uitgekeerd op donderdag 17 oktober aan beleggers die netto €1,40 uitgekeerd kregen. Ook Immo Moury heeft een hoog dividendrendement met 6,2%.
Alleen KBC Groep en Ageas noteren nog ex-coupon
Welnu, volgens onze informatie zullen nu nog slechts twee aandelen ex-dividend gaan in 2024 en dat zijn grote namen met Ageas en KBC Groep. Beide financiële instellingen zullen een interim dividend uitkeren voor het boekjaar 2024.
Het eerst zal KBC ex-coupon noteren op 12 november 2024 met een interim dividend van €1,00 bruto per aandeel. Eerder werd reeds €3,15 slotdividend over 2023 betaald door KBC Groep dat in 2024 ook al een extra dividend van €0,70 uitkeerde.
Het tussentijdse dividend van €0,70 netto (na aftrek van 30% roerende voorheffing) wordt door KBC betaald aan aandeelhouders op 14 november. Bij een koers van €69 is het dividendrendement 6% uitgaande van een totaal dividend van €4,15 bruto.
Verzekeraar Ageas zal op 4 december 2024 ex-coupon noteren voor een tussentijds dividend van €1,50 bruto per aandeel. Dat is onveranderd ten opzichte van een jaar eerder. Beleggers ontvangen twee dagen later op 6 december na aftrek van roerende voorheffing een netto dividend van €1,05 van Ageas. Het dividendrendement van het aandeel Ageas is 6,6% bruto bij een koers van €49,30.