Aandeel Ageas op 4 december 2024 ex-dividend
De Belgische verzekeraar Ageas zal dan op 4 december 2024 ex-coupon noteren voor een interim dividend van €1,50 bruto per aandeel. Het dividendrendement van Ageas is nog steeds zeer hoog met 6,8% bruto.
Eerder was al bekend dat Ageas het tussentijdse dividend voor het boekjaar 2024 gelijk zou houden op €1,50 bruto per aandeel. Eerder in 2024 was al een slotdividend van €1,75 bruto per aandeel uitgekeerd, wat een verhoging van €0,25 was ten opzichte van het jaar daarvoor.
Nu weten we dus ook de ex-dividend datum voor het interim dividend over 2024 die is vastgesteld op 4 december. Investeerders ontvangen netto een dividend van €1,05 per aandeel, wat na aftrek is van 30% roerende voorheffing in België. Dat dividend zal in cash worden bijgeschreven op de rekeningen van beleggers op betaaldag 6 december 2024.
Ageas verhoogt het dividend bijna elk jaar |
Ageas is bezig met het opbouwen van een zeer sterk track record met een dividend dat bijna jaarlijks verder wordt verhoogd en tussentijds niet wordt verlaagd. Bij een beurskoers van €40 is het dividendrendement van Ageas zeer hoog met 6,8% bruto. Ageas heeft nu een marktwaarde van precies € 9 miljard. Van de 13 analisten die het aandeel volgen geven er 7 een koopadvies, zijn er 5 ‘hold’ recommendaties en is er ook één expert die ‘sell’, ofwel verkopen, adviseert voor Ageas.
Ageas is één van de grootste dividendbetalers in België met een totale betaling van naar schatting bijna 600 miljoen euro per jaar.