Analisten steeds negatiever over aandeel Solvay

verkoopadvies voor solvay door deutsche bank

Deutsche Bank
heeft op 24 november het advies voor Solvay verlaagd van hold naar sell. Het koersdoel gaat omlaag van €25,50 naar €24,50. Volgens de analisten blijft het vooruitzicht voor de Europese chemiesector in 2026 zwak, met weinig kans op herstel in volumes en mogelijk nog lagere winsten.

Deutsche Bank schrijft dat de waarderingen in de sector weliswaar laag zijn, maar dat dit volgens hen geen bodem vormt: structurele zwakte en het gebrek aan herstel in 2026 zouden elke opleving beperken. Voor long-term stabiliteit wijzen de analisten liever naar bedrijven als Air Liquide, AkzoNobel, Givaudan, IMCD, Novonesis en Kerry Group. Binnen de risicovollere chemie-aandelen verkiest Deutsche Bank het Belgische Syensqo.

Adviesverlaging Solvay
Nieuw advies: Sell
Koersdoel: €24,50 (was €25,50)
Bron: Deutsche Bank • 24 november 2025

Naast Solvay verlaagde Deutsche Bank ook de adviezen voor BASF en Arkema, beide van buy naar hold. Het koersdoel voor Arkema ging fors omlaag van €65 naar €49.

Positiever was de bank over enkele kwaliteitsnamen: Givaudan krijgt een verhoging naar buy, terwijl Symrise een buy-advies behoudt, maar met een verlaagd koersdoel van €83.

Het aantal verkoopadviezen voor Solvay loopt snel op. Er zijn nu 6 koopadviezen, 4 keer houden en 7 verkoopadviezen. Een maand geleden was er nog slechts één strong sell en drie sell. Het gemiddelde koersdoel ligt met €28,13 onder de huidige koers van €28,68.

Solvay staat vaak in onze lijst met hoogste dividendrendementen in België, maar dat is historisch gezien eerder een waarschuwing dan een aanbeveling. Het aandeel biedt momenteel bijna 9% dividendrendement.

Eerder deze maand was ook Barclays al zeer negatief over de chemiesector, met onder meer een structureel somber vooruitzicht voor Europese producenten.

📬 Mis geen dividend- en analistenupdates — schrijf je in voor de nieuwsbrief.
Disclaimer: Dit bericht is uitsluitend informatief en geen beleggingsadvies. Controleer altijd de originele bron of analistenrapport. Zie ook onze volledige disclaimer.

Meer dividend nieuws uit België