Spadel verrast met forse dividendverhoging in 2025
De Belgische producent van mineraalwater en frisdranken Spadel betaalt een record dividend van €3,20 bruto per aandeel in 2025. Dat is een verhoging van ruim 45%. De ex-coupon datum is 4 juni.
Soms worden wij ook positief verrast bij een nieuwe dividendaankondiging en dat is dit jaar zeker het geval bij Spadel, het Belgische familiebedrijf achter de bekende Spa mineraalwaters en frisdranken. Na een dividend van €2,20 bruto vorig jaar volgt nu een forse dividendverhoging naar €3,20. Wel dient ook gezegd te worden dat Spadel een paar jaar geleden nog het dividend fors verlaagde.
Dat is liefst 45,5% meer voor aandeelhouders Spadel, die in 2024 ook al een dividendverhoging van 46,7% ontvingen. Het dividendrendement is 1,6% bruto bij een beurskoers van €195.
De ex-coupon datum is vastgesteld op 4 juni 2025 en het dividend zal in cash worden uitgekeerd op 6 juni 2025. Door de roerende voorheffing van 30% voor Belgische beleggers resteert een netto dividend van €2,24 per aandeel.
![]() |
Spadel betaalt een hoogste dividend ooit over boekjaar 2024 |
Het aandeel Spadel sloot vorig jaar uiteindelijk af met 11,5% koerswinst, volgend op liefst vijf jaar op rij waarin de beurskoers telkens daalde. Het record dividend gaat zoals zo vaak ook samen met een sterke prestatie op de beurs (dat is ook precies de filosofie van onze dividendportefeuille). Spadel staat in 2025 namelijk op 11,5% koerswinst.
Spadel heeft nu een beurswaarde van €813 miljoen en betaalt omgerekend een jaarlijks dividend van ongeveer 13 miljoen euro. Daarvan gaat het grootste deel naar Marc du Bois, die 93% van de aandelen Spadel in bezit heeft. Ook de één na grootste aandeelhouder, André de Barsy, krijgt met 4,5% van de aandelen nog een leuk extraatje in juni. Gezien de beperkte verhandelbaarheid en de lage handelsvolumes per dag is het altijd raadzaam om bij dit soort aandelen limieten te gebruiken mocht u willen investeren.
Spadel (Societe de Services de Participations de Direction et d'Elaboration SA) is een onafhankelijk Belgisch familiebedrijf dat natuurlijk mineraalwater, bronwater en verfrissende dranken op basis van natuurlijke dranken commercialiseert. Spadel is in de Benelux actief met de merken Spa en Bru, Devin in Bulgarije, Wattwiller en Carola in Frankrijk en Brecon en Carreg in het Verenigd Koninkrijk. Spadel heeft een notering op Euronext Brussels.
Disclaimer: Dit artikel is informatief en bevat geen beleggingsadvies. Beleggen brengt risico's met zich mee, en rendementen uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. Lees de volledige disclaimer